close

MICROSOFT 365 SECURITY COMPLIANCE

Microsoft 365 Security Compliance, Office 365’in güvenlik ve uyumluluk özelliklerini içeren bir hizmettir. Şirketlerin veri güvenliğini sağlama, uyumluluk gereksinimlerini karşılama ve risk yönetimini destekleme konularında yardımcı olur.

Microsoft Security & Compliance Çözümleri

Microsoft Security & Compliance çözümleri, şirketler için oldukça önemlidir. Bu çözümler, şirketlerin veri güvenliğini sağlamalarına yardımcı olur. Çeşitli güvenlik önlemleri, şifreleme teknolojileri ve erişim kontrolleri ile hassas bilgilerin yetkisiz erişimlere karşı korunmasını sağlar. Şirketlere karşı düzenlenen siber saldırılar, virüsler, kötü amaçlı yazılımlar gibi tehditlere karşı korur. Şirketler ayrıca faaliyetlerini izlemek, veri kullanımını denetlemek ve güvenlik ihlallerini tespit etmek isteyebilirler.

Identity

Microsoft 365 Security Compliance, kullanıcı kimlikleri ve erişim kontrolleriyle ilgili uyumluluk gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olur. Kimlik doğrulama ve yetkilendirme yöntemlerinin güvenliğini artırmak için çok faktörlü kimlik doğrulama özellikleri sunar. Böylece, kullanıcıların güçlü ve güvenli kimlik doğrulama yöntemleri kullanarak Microsoft 365’e erişmeleri sağlanır.

Azure Active Directory

Azure AD, kimlik ve erişim yönetimi çözümüdür. Bu, kullanıcıların tek bir oturum açma (single sign-on) deneyimiyle tüm Microsoft hizmetlerine erişebilmelerini sağlar. Azure AD, güvenli ve yönetilebilir bir iş ortamı sağlamak için kimlik doğrulama ve yetkilendirme kontrolleri sunar.

Endpoint Protection

Microsoft 365 Security Compliance, son nokta cihazlarının güvenliğini sağlama konusunda Endpoint Protection özellikleri sunar. Bu, zararlı yazılımlara karşı koruma, kötü amaçlı yazılım taraması, güncel yazılım ve uygulama politikaları gibi önlemleri içerir. Endpoint Protection, kullanıcıların cihazlarını güvenli bir şekilde kullanmalarını ve verilerin korunmasını sağlar.

Microsoft Intune

Intune, bulut tabanlı cihaz yönetimi çözümüdür. Şirketlerin mobil cihazlar, işletim sistemleri ve uygulamalar üzerinde merkezi bir şekilde yönetim yapmalarına olanak tanır. Kuruluşların cihazlarını güvenli bir şekilde yönetmelerine ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olur.

Bulut güvenliğinizi artırmak için gereken araçları şirketiniz için sağlayın.