Yeni Nesil Güvenlik önlemleri için Este Bilişim!

Kötü niyetli kişiler her geçen gün sistemlere sızmak, zarar vermek, kullanıcı ve şirket bilgilerini çalıp satarak kazanç elde etmek için yeni yöntemler geliştiriyor. Geleneksel güvenlik önemleri artık yeterli gelmiyor.

Yeni Nesil E-posta Güvenliği

Özellikle son dönemde kötü niyetli kişilerin sistemlere sızmak için yaygın olarak kullandığı Cryptolocker virüsü, e-posta içinde gönderilen bir bağlantının tıklanması veya bir ekin açılması durumunda bilgisayarınıza bulaşarak sisteminizdeki tüm dosyaları açılamayacak şekilde şifreler. Kötü niyetli kişiler, dosyalarınızı tekrar kullanabilmeniz ve verilerinize ulaşabilmeniz için sizden para talep ederler. Office 365 Advanced Threat Protection (ATP) yani Gelişmiş Tehdit Koruması Microsoft’un e-postalarınız için sunmuş olduğu en son güvenlik önlemidir. Bu önlem ile Cryptolocker tehditi içeren e-postalar, Microsoft’un veri merkezlerinde sunulan gelişmiş güvenlik yöntemleriyle temizlenir. Kötü amaçlı yazılımlardan arınmış güvenli bir posta kutusu ile çalışmalarınıza ara vermeden devam edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için iletişime geçin
Yeni Nesil E-Posta Güvenliği
demo_content

Kurumsal Kimlik Güvenliği

Çalışanların üretkenliklerinden ödün vermeden, her yerden ve her tip cihazdan veriye kolayca ulaşarak işlerini devam ettirmeleri, günümüz iş hayatında rekabette öne geçmenin ana unsurlarından biri halini almıştır. Bu yeni iş yapış şeklinde kullanılan cihazların ve kullanıcı kimliklerinin güvenliği ise en az çalışanların üretkenliğinin korunması kadar önemlidir. Microsoft’un Enterprise Mobility + Security (EMS+S) yani Kurumsal Mobilite + Güvenlik çözümü, çalışanlarınızın kullandığı mobil cihazların yönetimini ve kurum bilgilerine ulaşırken kullandıkları kimliklerinin güvenliğini sağlar. Bunun yanında kurum içi bilgi sistemlerindeki anormal kullanıcı davranışlarını tespit ederek kimlik hırsızlıklarının önüne geçilmesini sağlar. Microsoft Kurumsal Mobilite + Güvenlik çözümü, Azure Active Directory Premium, Microsoft Intune, Azure Information Protection, Microsoft Cloud App Security ve Microsoft Advanced Threat Protection teknolojilerinin tümünü içerir.

Detaylı bilgi için iletişime geçin

Yeni Nesil Sistem Güvenliği

Microsoft’un sunduğu en son işletim sistemi olan Windows 10, günümüz kurumsal kullanıcıların ihtiyaç duyduğu tüm uygulamalar için kolay bir kullanım platformu sağlar. Bunun yanında kurumsal sistem yöneticilerinin kurum ağı içerisindeki tehditleri algılama, analiz etme ve bu tehditleri gidermelerine imkân vererek güvenli bir çalışma ortamı sunar. Windows Defender Advanced Threat Protection (Windows Defender ATP) yani Gelişmiş Tehdit Koruması sayesinde kullanıcı davranışlarının oluşturduğu izler, işletim sistemi içindeki sensörler tarafından toplanır. Toplanan bu veri Microsoft’un veri merkezlerinde bulut tabanlı olarak sunduğu Big-Data ve Machine Learning servisleri ile işlenir ve güvenlik riski olabilecek tehditler tespit edilerek bu tehditlerin ortadan kaldırılması için öneriler sunulur. Microsoft’un dünya çapında yüzbinlerce cihazdan topladığı bu tehdit unsuru bilgilerini analiz ederek tekrar son kullanıcılara ulaştırması sayesinde her gün çok daha güvenli bir işletim sistemi ile çalışmaya devam edersiniz.

Detaylı bilgi için iletişime geçin